Įstaigoje vyko limfedemos gydymo kursai

Šių metų gegužės 25 – 26 dienomis įstaigoje vyko limfedemos gydymo kursai, kurių metu reabilitacijos centro darbuotojai mokėsi dvejų pagrindinių limfedemos gydymą sudarančių komponentų – manualinio limfos drenažo ir kompresinio bintavimo. Kursus vedė kineziterapijos magistrė Giedra Bušmanienė ir biomedicinos mokslų daktarė, kineziterapijos magistrė Brigita Zachovajevienė. Kineziterapeutės yra dvi iš nedaugelio Lietuvoje dirbančių su limfos problemomis ir taikančios būtent tokius gydymo būdus. Vokietijoje, Foldi klinikoje, baigusios specialius mokymus šios dvi specialistės savo turimomis žiniomis ir sukaupta praktine patirtimi dalinosi su mūsų įstaigos darbuotojais.

Manualinis limfos drenažas atliekams ne tik onkologiniams pacientams, bet ir esant pooperacinei ar potrauminei edemai, lipedemai, kombinuotai venų ir limfos edemai ar net chroniškam venų nepakankamumui. Todėl toks limfos tekėjimo sutrikimų gydymas taikomas labai plačiai. Po šio masažo žmogus jaučiasi laisviau, labiau atsipalaidavęs, mažėja skausmas ir veržimo jausmas, sumažėja tinimas, galūnė tampa lengvesnė. O, kad rezultatai būtų dar ryškesni masažas kombinuojamas su kompresiniu bintavimu. Po masažo procedūros žmogaus koja ar ranka apvyniojama porolonu, po to – elastiniu bintu. Žmogus su tokia galūne išbūna daugiau nei parą. Toks bintavimas mažina limfinio skysčio pritekėjimą atgal į pažeistą galūnę, gerina raumenų ir sąnarių paslankumą, mažina ir gražina išsiplėtusius audinius į jų pirminę būseną.

Mūsų įstaigos darbuotojai džiaugiasi turintys galimybę sužinoti ir išmokti naujų ir modernių gydymo metodikų. Dėkojame dėstytojoms už gautas žinias, kurios tikimės bus greitai pritaikytos ir mūsų centre.

Advento vakaras