Informacija asmenims, norintiems gauti ambulatorines specializuotas asmens sveikatos priežiūros paslaugas

Viešoji įstaiga Šiaulių reabilitacijos centras yra sudariusi sutartis su Šiaulių, Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Panevėžio teritorinėmis ligonių kasomis dėl asmens sveikatos priežiūros paslaugų vykdymo.
Mūsų reabilitacijos centre pacientai gali gydytis:

  • su gydančio gydytojo siuntimu ((forma 027/a) paslaugos apmokamos ligonių kasų lėšomis);
  • be gydytojo siuntimo (susimoka patys pacientai arba už juos gali sumokėti kiti fiziniai ar juridiniai asmenys, savanoriškojo sveikatos draudimo įstaigos).

Atvykstant ambulatorinėms specializuotoms asmens priežiūros paslaugoms (gydymui su gydančio gydytojo siuntimu) su savimi reikia turėti:

  • asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (asmens tapatybės kortelę ar pasą) bei neįgaliojo pažymėjimą.
  • išrašą iš medicininių dokumentų (siuntimą (forma 027/a)), išduotą gydančio gydytojo.

Pacientai, atvykę be gydytojo siuntimo ir norintys gauti fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo konsultaciją bei ambulatorines specializuotas asmens sveikatos priežiūros paslaugas, už gydytojo konsultaciją ir gydytojo paskirtas gydomąsias procedūras susimoka registratūroje pagal patvirtintą mokamų paslaugų kainyną.

 

Ambulatorinė reabilitacija

Mūsų reabiltacijos centre pagal įstaigos asmens sveikatos priežiūros licenciją Nr. 327 teikiamos ambulatorinės reabilitacijos paslaugos vaikams ir suaugusiesiems pagal šiuos ligų gydymo profilius:

  • Ambulatorinė reabilitacija I suaugusiems sergantiems judamojo-atramos aparato pažeidimais, kvėpavimo sistemos, endokrininėmis, virškinimo sistemos, inkstų, psichikos ir elgesio sutrikimų ligomis, paveiktiems jonizuojančiosios spinduliuotės.
  • Ambulatorinė reabilitacija II vaikams sergantiems nervų sistemos ligomis, judamojo-atramos aparato pažeidimais, kvėpavimo sistemos, endokrininėmis, virškinimo sistemos, inkstų, psichikos ir elgesio sutrikimų, odos ligomis.
  • Ambulatorinė reabilitacija II suaugusiems sergantiems nervų sistemos ligomis, judamojo-atramos aparato pažeidimais, kvėpavimo sistemos, endokrininėmis, virškinimo sistemos, inkstų, odos, ginekologinėmis ligomis.

Informacija asmenims, norintiems gauti ambulatorinės reabilitacijos I ar II paslaugas mūsų įstaigoje

Ambulatorinės reabilitacijos skyrimo tvarką reglamentuoja sveikatos apsaugos ministro 2008 m. sausio 17 d. įsakymas Nr. V-50 „Dėl medicininės reabilitacijos ir sanatorinio (antirecidyvinio) gydymo organizavimo“ ir jo pakeitimai. (Žin., 2008, Nr.12 407). Šį ir kitus Sveikatos apsaugos ministerijos įsakymus galite rasti: www.sam.lt.

Gydytis į mūsų centrą pacientai gali būti siunčiami tiek iš ambulatorinių, tiek iš stacionarių įstaigų. Kada tikslinga pacientui skirti ambulatorinę reabilitaciją, sprendžia gydantis gydytojas bei fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas.

Gydantis gydytojas užpildo reikalingus medicininius dokumentus ir pateikia teritorinei ligonių kasai (TLK) elektroniniu būdu per informacinę sistemą. Gavusi pažymą reabilitacijos paslaugai gauti, TLK šią pažymą parengusiai asmens sveikatos priežiūros (ASP) įstaigai pateikia pranešimą apie sutikimą kompensuoti medicininės reabilitacijos išlaidas (forma Nr.2011T) arba pranešimą apie atsisakymą kompensuoti medicininės reabilitacijos išlaidas (forma Nr.2011N).

Atvykęs į Šiaulių reabilitacijos centrą, pacientas turi pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir išrašą iš medicininių dokumentų (forma Nr. 027/a originalą). Registratūros darbuotojas ir (ar) fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas patikrina, ar TLK dėl šio asmens per informacinę sistemą patvirtino pažymą apie paciento teisę į medicininės reabilitacijos išlaidų kompensavimą PSDF lėšomis (forma Nr. 2011T).

Mūsų įstaigoje elektroninį nedarbingumo pažymėjimą medicininės reabilitacijos laikotarpiu tęsia fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas, vadovaudamasis VšĮ Šiaulių reabilitacijos centro direktoriaus patvirtintu „Elektroninių nedarbingumo pažymėjimų pildymo ir išdavimo tvarkos aprašu“. 

Kviečiame naudotis mūsų reabilitacijos centre teikiamomis paslaugomis

Kineziterapija:

  • sergant kvėpavimo sistemos ligomis;
  • aktyvūs pratimai reabilituojant po įvairių ligų (atlieka pats ligonis, prižiūrimas specialisto);
  • po traumų ir ortopedinių susirgimų;
  • kineziterapija vandenyje (be tempimo, su tempimu, tempimas su svoriais).

Trakcinė terapija:

  • stuburo (kaklinės, krūtininės ir juosmeninės srities) tempimas Mili-TRAComputer (tempimo stalas);
  • galūnių tempimas Mili-TRAComputer (tempimo stalas).

Gydomasis masažas:

  • klasikinis;
  • aparatinis (viso kūno, blauzdų, pėdų, apykaklės srities, delnų, dubens srities, viršutinių ir apatinių galūnių ir kt.).

Ergoterapija.

Logoterapija.

Fizioterapija:

  • elektroterapija ir magnetoterapija (TENS, mikrobangų terapija, magnetoterapija ir kt.);
  • fototerapija (šviesos terapija, lazerio terapija);
  • gydymas mechaniniais virpesiais (aerozolių terapija, haloterapija, kompresinė terapija, smūgio bangos terapija, ultragarsas ir kt.);
  • hidroterapija (povandeninis masažas, gydomosios vonios ir vonelės su priedais arba be priedų, cirkuliacinis dušas, kontrastinio vandens takelis, pirtys ir kt.);
  • peloidoterapija (gydomojo purvo bei parafino aplikacijos);
  • termoterapija ir krioterapija (šalčio / šilumos terapija).

Akupunktūra.

Psichologo konsultacija.

Socialinio darbuotojo konsultacija.

Infuzijos, injekcijos, laboratoriniai tyrimai.