Ergoterapija (gr. Ergon – darbas, therapeia – gydymas) – pacientų galimybių atstatymas, palaikymas ar sutrikimų kompensavimas tikslinga veikla, siekiant padėti pacientams savarankiškai gyventi, atsižvelgiant į jų norus, poreikius bei visuomenės nustatytus reikalavimus. Skatinama pacientus siekti maksimalaus funkcinio nepriklausomumo visose gyvenimo srityse. 

Pagrindinis ergoterapijos tikslas – mokyti pacientą atlikti veiklą, užduotis ir vaidmenis, siekiant užtikrinti jo  produktyvų gyvenimą, savęs bei aplinkos kontrolę.  Ergoterapija atliekama esant: 

 • judamojo-atramos aparato traumoms (kaulų lūžiams) ir ligoms (osteoporozei, artritui, artrozei ir kt.);
 • nervų sistemos pažeidimams (galvos, stuburo traumoms) ir ligoms (riešo kanalo tuneliniam sindromui, diskogeninei išvaržai, insultams, neuropatijoms ir kt.);
 • minkštųjų audinių traumoms (randams, kurie riboja rankos judesius; raiščių, raumenų ir sausgyslių pažeidimams) ir ligoms (epikondilitui, tendovaginitui ir kt.). 

Atsižvelgus į paciento funkcinę ir psichinę būklę ergoterapijos procedūra gali būti: 

 • aktyvi;
 • pusiau aktyvi;
 • pasyvi. 

Atsižvelgus į paciento funkcinę ir psichinę būklę, ergoterapijos procedūra gali būti atliekama be priemonių  arba su priemonėmis (įvairūs kamuoliukai, terapinė masė, įvairaus pasipriešinimo segtukai, gumos ir kt.).  Procedūros metu : 

 • didėja judesių amplitudė;
 • lavėja smulkioji motorika;
 • stiprėja nusilpę raumenys;
 • gerėja audinių aprūpinimas krauju;
 • gerėja koordinacija.

E-LINK – viršutinių galūnių treniruoklis skirtas asmenims, kuriems reikalingas efektyvesnis viršutinių galūnių funkcijos atstatymas. Procedūros metų pratimai atliekami su specialiu įrankiu žaidimų pavidalu kompiuterio ekrane. Atliekami judesiai įvertinami ir pateikiami statistinėse diagramose. Treniruoklis tinkamas įvairaus amžiaus pacientams, ypač esant riešo sąnario patologijai. E-LINK treniruoklis yra funkcinis, pacientas turi naudoti įvairių tipų sugriebimo veiklą, naudoti riešo judesius visose galimose amplitudėse apimant smulkiausius sąnarius. Treniruoklis turi vienuolika skirtingų priemonių judesiams atlikti – juos galima lengvai ir greitai keisti.

 

 

 

 

 

Tyromotion Amadeo – moderni robotizuota pirštų ir rankų terapijos sistema, skirta pacientų, turinčių viršutinių galūnių motorikos funkcijos sutrikimų, reabilitacijai. Amadeo didina pirštų mobilumą, stiprina plaštakos raumenis, atlieka spastiškumo vertinimą ir gydymą, atlieka pasyvius judesius.

Pratimų (žaidimų) metu gerinamas pirštų tikslumas, reakcija, motorinė funkcija, pažinimas.

 

 

Tyromotion Pablo – sistema į terapiją padeda integruoti kasdienius darbus, kurie daug kartų kartojami. Ši sąsaja su kasdieniais darbais palaiko paciento motyvaciją ir padeda atkurti motorikos funkcijas.

 

 

 

Tyromotion Tymo – tai įrenginys pusiausvyros analizės vertinimui, skirtas gauti kiekybinį pusiausvyros įvertinimą ir laikysenos reguliavimą stovint. TYMO® jėgos jutikliai aptinka svorio perkėlimą ir nustato jėgos centrą bei kūno svyravimą, apkrovos balansavimą virš pėdų.

Pagal šiuos duomenis pateikiami pusiausvyros, stabilumo ir simetrijos rodikliai. Matavimo rezultatai gali pateikti įžvalgas diagnozei ir terapijai.