Pagerbti geriausi iš geriausiųjų

logo

Politikai, valdžios atstovai, visuomenės veikėjai rinkosi į tradicinį medikų elito renginį „Metų vadovas 2013“. Iškilmingas aprangos kodas įpareigojo bent trumpam pamiršti kasdienius sveikatos apsaugos sistemos rūpesčius, o vakaro turinys bei programa su populiariomis žvaigždėmis sukūrė atmosferą, kurioje nominantų pavardės skambėjo unikaliomis melodijomis, išdainuotomis Artūro Noviko džiazo ansamblio „Jazz Island“.

Geriausius iš geriausių tradiciškai rinko pacientai bei kolektyvai. Jų nuomonė - pati svarbiausia. Gyvenimas parodė, kad šis vertinimas yra tiksliausias. „Metų vadovas 2013“ laureatai, o jie jau vienuolikti, sėkmingai peržengė konkursų barjerus ir tvirtai stovi prie savo įstaigų vairo.

Žinia, sklaidydami Lietuvos istorijos puslapius, rasime medikus, pasižymėjusius įvairiausiose srityse - politikoje, mene, pasaulio pažinime... Taip buvo. Ta pati tradicija tęsiama ir šiandien. Kasmet turime to įrodymą, kurį liudija savaitraščio „Lietuvos sveikata“ įsteigta nominacija „Už gyvenimo nuopelnus“. Savo laiku ja įvertinti habilituota biomedicinos mokslų daktarė, profesorė Liudvika Laima Griciūtė, habilituota biomedicinos mokslų daktarė, profesorė Irena Balčiūnienė, akademikas Jurgis Brėdikis. Šiemet – profesorius Alvydas Laiškonis.

Prieš keletą metų į nominantų būrį įsiveržė dar vienas apdovanojimas, užėmęs tvirtą ir išskirtinę poziciją. „Metų profesijos autoritetas“ vertinamas už sveikatos mokslo laimėjimus, unikalius praktinio darbo vaisius, gebėjimus burti komandą. Žmonės šiais gydytojais pasitiki, pas juos veržiasi.

Simboliška, kad šių metų nugalėtojus sveikino kolegos, anksčiau gavę įvertinimus. Jiems antrino savivaldybių merai, politikai, vykdomosios valdžios atstovai. Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Andriukaitis padėkojo visiems nominantams, kiekvienam rasdamas šiltą žodį.

Šventės baigiasi, tačiau įvertinimas lieka. Reiškia ne veltui buvo stengtasi.

„Už gyvenimo nuopelnus“

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius infektologas Alvydas Laiškonis

Pradėjęs dirbti šeimos gydytoju Naujamiestyje, Panevėžio rajone, profesorius sako, kad tai buvo vieni gražiausių jo karjeros metų. O infektologu tapo atsitiktinai, tačiau tikina nesigailįs, nes tai užburianti profesija. Profesorius stažavosi įvairiose užsienio šalyse, o ypač šilti santykiai užsimezgė su Prancūzijos Lilio universiteto Infekcinių ligų klinika. Ir šiandien būsimieji mūsų infektologai Alvydo Laiškonio dėka joje gali gilinti žinias.

„Visada kartoju, nėra neįdomių konferencijų ir negražių moterų. Kiekvienoje konferencijoje sužinai ką nors naujos, o kiekvieną moteris savotiškai graži“, - įsitikinęs profesorius.

„Metų profesijos autoritetas 2013“

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikų Radiologijos klinikos vadovas profesorius Algidas Basevičius

Pirmojo Lietuvoje radiologijos vadovėlio bendraautorius, apdovanotas Lietuvos švietimo ir mokslo ministerijos premija profesorius Algidas Basevičius šiandien vadovauja didžiausiam ir moderniausiam radiologinės diagnostikos padaliniui Lietuvoje – Kauno klinikų Radiologijos klinikai. Taip pat yra Lietuvos radiologų asociacijos viceprezidentas bei Kauno krašto radiologų draugijos pirmininkas, Sveikatos apsaugos ministerijos ekspertas konsultantas radiologijai.

„Metų sėkmė 2013“

Vilkpėdės ligoninės direktorė Zina Ramanauskienė

Zina Ramanauskienė – reikli vadovė, tačiau kaip sako kolegos, tik geros šeimininkės rankose ligoninė klesti. Neseniai ligoninėje įrengtas modernus relaksacijos kabinetas, kur pailsėti gali ne tik personalas, bet ir pacientų artimieji. Pasinaudojant įvairiausiais projektais gerinamos pacientų palaikomojo gydymo sąlygos, o tai, kad gydymo įstaiga eina teisinga linkme, įrodo geri pacientų atsiliepimai.

„Metų proveržis 2013“

Šiaulių reabilitacijos centro direktorė Irina Jazdauskaitė-Uščiauskienė

Centras įsikūręs dar tarybiniais laikais statytame pastate, tačiau vos įžengus vidun pasijaučia preciziškai apgalvota direktorės ilgamečio vadovavimo praktika: tarsi tik vakar atnaujintos patalpos, medicinos personalo dėmesingumas ir paslaugumas. Sėkmingai veikianti e.sveikatos sistema sulaukia daugybės pacientų pagyrų, beje, kaip ir čia teikiamos paslaugos. Matyt, todėl norinčiųjų kuo greičiau susigrąžinti sveikatą centre netrūksta.

„Metų administratorius 2013“

Pasvalio ligoninės vyriausiasis gydytojas Rolandas Rastauskas

„Savo darbe vadovaujamės ne tik profesinėmis žiniomis, kurias nuolat tobuliname, ne tik naujais mokslo įrodymais pagrįstomis medicinos technologijomis, bet ir siekiame sukurti jaukią ir patogią aplinką pacientams, puoselėti pagarbą ir bendradarbiavimą su ligoniais. Jaučiamės pasvaliečiams reikalingi ir atsakingi ne tik už jų sveikatą, gyvybes, bet ir už jų gyvenimo kokybę“, - sako ligoninės vadovas Rolandas Rastauskas.

„Metų strategas 2013“

Pakruojo ligoninės direktorius Vygantas Sudaris

Vygantas Sudaris vadovauja Lietuvos rajonų ligoninių asociacijai, taip pat yra Seimo Sveikatos reikalų komiteto ekspertas. Penkiolika metų tvirtai savo rankose laikantis Pakruojo ligoninės vairą, V.Sudaris neabejoja, kad ligoninė rajonui reikalinga kaip mokykla ar bažnyčia. Vadovas sako turintis viziją, kokia turi būti rajono ligoninė, ir įgyvendindamas projektus tikslingai jo siekia.

„Metų vadovas 2013“

Šilutės ligoninės vyriausiasis gydytojas Darius Steponkus

„Save pavadinčiau konservatyviu novatoriumi. Nebijau iššūkių, bet man patinka stabilumas. Pasižiūriu aplinkui - kiti vis ką nors keičia, o aš darbo vietos nekeičiu 20 metų, žmonos - 25 metai, o mėgstamiausių saldainių „Vilnius“ - net nuo vaikystės... Kaip žmogui man tai suteikia dvasios ramybę“, - sako Metų vadovas Darius Steponkus ir priduria, kad vadovauti įstaigai, kuri nuolat turi išsilaikyti viršūnėje, - didelė atsakomybė.