Reabilitacija po COVID-19 ligos2021-11-17

Pacientai, persirgę COVID-19 liga gali gauti stacionarinės arba ambulatorinės medicininės reabilitacijos paslaugas.

Reabilitacija persirgusiems žmonėms yra suteikiama ne vėliau nei praėjus 3 mėnesiams po aktyvaus gydymo stacionare dėl COVID-19 sukeltos pneumonijos arba ne vėliau nei praėjus 6 mėnesiams po aktyvaus gydymo stacionare dėl COVID-19 ir po ligos vyrauja naujai atsiradę neuropsichiatriniai simptomai. COVID-19 ligos atveju pirmojo medicininės reabilitacijos etapo paslaugų, prieš skiriant medicininę reabilitaciją, teikti nereikia.

Žmonės, kurių būklė neatitinka ministro įsakymo nustatytų kriterijų dėl medicininės reabilitacijos skyrimo, bet jaučia koronaviruso infekcijos pasekmes, gali gauti pirmojo medicininės reabilitacijos etapo paslaugas - masažą, kineziterapiją, ergoterapiją ir fizioterapiją. Šios paslaugos gali būti skiriamos iš karto, kai tik tai leidžia paciento sveikatos būklė.

Norint gauti medicininės reabilitacijos paslaugas po COVID-19 ligos Šiaulių reabilitacijos centre, reikia registruotis fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo konsultacijai su šeimos gydytojo ar gydytojo specialisto siuntimu (siuntime nurodomas ligos kodas – U07.4 Būklė po COVID-19 ligos).

 

Nuoroda į SAM įsakymą: https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/9164ab82be5a11eb91e294a1358e77e9