Šiaulių reabilitacijos centras pristatė inovatyvią kineziterapijos ir ergoterapijos įrangą

 

2019-09-12 VšĮ Šiaulių reabilitacijos centrui buvo neeilinė diena. Visi įstaigos darbuotojai ruošėsi inovatyvios kineziterapijos ir ergoterapijos įrangos pristatymui.

Šviesiame ir erdviame Šiaulių reabilitacijos centro 108 kabinete – moderni robotizuota pirštų ir rankų terapijos sistema, pusiausvyros analizės vertinimo įrenginys, unikalus raumenų jėgos lavinimo ir kompiuterizuotos sistemos derinys, vidaus patalpų irklavimo treniruoklis bei kita moderni ir visiškai nauja įranga. Ji skirta pacientams, sergantiems judamojo-atramos aparato, neurologinėmis ligomis. Šiaulių reabilitacijos centro vadovė Irina Jazdauskaitė Uščiauskienė prisiminė, kaip pastatas atrodė prieš kelis dešimtmečius: ketvirtajame centro aukšte pro išdaužytus langus švilpavo vėjai. Buvo nueitas ilgas ir sunkus kelias, kad matytumėme Šiaulių reabilitacijos centrą tokį, koks jis yra dabar.

Dabar tai – viena moderniausių viešųjų įstaigų mieste. Per metus čia apsilanko per 12 tūkst. pirminių pacientų, jiems siūloma daugiau nei 100 skirtingų reabilitacijos paslaugų. Su atsinaujinimu centro vadovę ir darbuotojus sveikino miesto politikai, svečiai iš LSMUL Kauno klinikų, VUL Santaros klinikų. Į naujosios įrangos pristatymą taip pat atvyko jos gamintojų atstovai iš Austrijos („Tyromotion“), Suomijos („Hur“), Italijos („G-Walk“), kurie paruošė ir pristatė pranešimus. Po pranešimų svečiams buvo aprodytas Šiaulių reabilitacijos centras.

Pasaulyje nuolatos daugėja negalią turinčių žmonių. Net 74 proc. jų gali pajusti akivaizdžią reabilitacijos naudą, tad reabilitacijos poreikis per pastarąjį dešimtmetį ženkliai išaugo. Šiaulių reabilitacijos centras – viena didžiausių reabilitacinio darbo patirtį turinčių įstaigų Šiaulių regione.

2019-09-17