Įstaigoje lankėsi Šiaulių universiteto socialinio darbo studentai 2018-03-23

Studentai

Šiaulių reabilitacijos centre lankėsi Šiaulių universiteto socialinio darbo pirmo kurso studentai. Studentus domino, kokį vaidmenį socialinis darbuotojas atlieka sveikatos priežiūros įstaigoje.

Socialinis darbas sveikatos priežiūros įstaigose yra dar palyginti naujas. Gydymo įstaigoje socialinis darbuotojas tampa tarsi tarpininku tarp gydytojo ir paciento. Šiandien socialinius darbuotojus galime sutikti ne kiekvienoje gydymo įstaigoje, tačiau pastebėta, kad šio specialisto reikšmė yra labai svarbi. Pripažįstama, kad žmogaus fizinė, psichinė ir socialinė būklė yra glaudžiai tarpusavyje susijusios, todėl paciento sveikatos sutrikimus dažnai lydi ne tik fizinės, bet ir psichologinės bei socialinės problemos.

Socialinė darbuotoja Aurelija Lukšaitė pažymėjo, kad dažniausiai yra suteikiama informacija apie ortopedinių priemonių įsigijimą, darbingumo lygio nustatymą, kur kreiptis ir kaip gauti pirminę ar ambulatorinę reabilitaciją, kur galima kreiptis norint įsigyti lovą ar gauti piniginę išmoką ir kitais pacientams aktualiais klausimais.

Studentai taip pat buvo supažindinti ir su kitomis įstaigoje teikiamomis paslaugomis, turėjo galimybę išbandyti elektroterapijos procedūras, lankėsi druskų kambaryje.