Susitikimas su pirmokais2017-11-16

Vaiko sveikata priklauso ne tik nuo genetinių veiksnių, gyvenimo sąlygų, mitybos, bet ir nuo sveikatos ugdymo šeimoje, vaikų darželyje ir mokykloje, nuo higienos sąlygų ir gyvenimo būdo. Pradėję lankyti mokyklą vaikai juda dvigubai mažiau negu ikimokyklinukai. Tai gali įtakoti dažnus vaikų sveikatos sutrikimus, tokius kaip laikysenos sutrikimai, kvėpavimo sistemos ligos, plokščiapadystė.

Su šia mintimi mūsų įstaigos kineziterapeutai Lukas Vaičiulis ir Karolina Jakaitytė lankėsi Šiaulių Sandoros progimnazijoje. Vyko susitikimas su mažiausiais progimnazijos moksleiviais – pirmokais.

Teorinės dalies metu Lukas vaikams paaiškino kaip nešant kuprinę, sėdint mokyklos suole, ruošiant namų darbus kompiuteriu ar keliant daiktą nuo žemės išlaikyti taisyklingą laikyseną ir nežaloti savo nugaros. Taip pat išsiaiškino ir ko reikia, kad žmogus augtų sveikas ir aktyvus.

Karolina su moksleiviais į aktualias problemas bandė pažvelgti iš linksmosios pusės. Plastikiniais šiaudeliais traukdami orą ir bandydami kuo ilgiau išlaikyti nenukritusį popieriaus lapelį, mokiniai išbandė savo kvėpavimo sistemos galimybes. Na, o stiprinti liemens raumenims ir mažinti plokščiapadystei vaikai sudalyvavo smagioje estafetėje. Bėgant per minkštas ir nestabilias platformas, einant pasistiebus ant pirštų ar kulnų ir tarp kelių nešant balioną aktyviai dirba ne tik mūsų kojų, bet ir viso kūno raumenys!

Tikimės, kad moksleiviai supras fizinio aktyvumo naudą ir atsimins ergonomiškas padėtis taip užsitikrindami augti sveikais ir aktyviais!

Susitikimo akimirkos: