Vaikų kvėpavimo mankšta2017-12-13

laiminga seima

Rudens ir žiemos sezonų metu padažnėja sergamumas kvėpavimo sistemos ligomis ikimokyklinio amžiaus vaikų tarpe. Jų gydymui ir profilaktikai rekomenduojamos šios procedūros: haloterapija, inhaliacijos, šviesos terapija, perlinės vonios su pušų ekstraktu ir kt.

Kineziterapeutas Artūras Povilaitis rekomenduoja Vaikų kvėpavimo mankštą, kuri ypatingai skatina atsikosėjimą, lengvina kvėpavimą ir sveikimą. Šią mankštą lengva atlikti ir namuose.

gėlytė

Gėlė. Pratimas atliekamas sudėjus delnus vaizduojant gėlę, giliai įkvepiame per nosį (tarsi uostytume) ir iškvepiame per burną.

gyvatė

Gyvatė. Pratimas atliekamas sudėjus rankas ir vaizduojant šliaužiančią gyvatę. Įkvėpti per nosį ir tariant sssss garsą lėtai iškvėpti.

balionas

Balionas. Pratimas atliekamas keliant rankas į viršų ir įkvepiant per nosį, iškvepiant (per burną), sudėjus plaštakas leisti į apačią rankas, vaizduojant išsileidžiantį balioną.

kiškutis

Kiškutis. Rankos sulenktos per alkūnės sąnarį priešais save (vaizduojant kiškutį), šuoliuojant mažais šuoliukais įkvėpti per nosį, per keturis kartus ir iškvėpti.

Bitutė. Įkvėpti per nosį ir tariant garsą ham, bzzz iškvėpti per burną. Galima su rankomis vaizduoti tarsi plasnojame sparneliais.

tortas

Tortas. Vaizduodami didelį tortą, įkvepiant keliame rankas į viršų, suglaudus rankas priartinti prie burnos, iškvėpti tarsi užpučiant žvakę.

vaikai

Pilvukas balioniukas. Įkvepiame į pilvą (per nosį) jį stipriai išpūsdami, iškvepiame (per burną) įtraukdami pilvą.

beždžionė

Beždžionėlė. Šiek tiek įtūpus su įkvėpimu (per nosį) keliame rankas į viršų, išsitiesiame. Leidžiant rankas į apačią, iškvepiame per du kartus ir truputį įtūpiam.

traukinukas

Traukinukas. Keliant ranką į viršų įkvėpti per nosį, leidžiant – iškvėpti per burną. Atlikti tą patį kita ranka.

žvaigždė

Žvaigždė. Atsistoti išskėstomis rankomis į šonus. Įkvėpdami (per nosį) pasisukam ir paliečiam ranką, iškvėpdami (per burną) grįžtam į pradinę padėtį. Kartoti pratimą kita ranka.

 

Atsisiųsti mankštas PDF formatu