Infraraudonųjų spindulių sauna2017-11-27

infrasauna

Pirtimis buvo naudojamasi nuo senų laikų. Pabuvoję jose žmonės atsipalaiduodavo, atgaudavo jėgas, jausdavosi, tarsi gimę iš naujo. Pirtis ne tik atgaiva kūnui, bet ir sielai: pagerėja savijauta, darbingumas, nuotaika. Taip yra todėl, kad šiluma įsiskverbdama į kūną perteikia organizmui energiją, kuri ir suteikia žmogui gyvybingumo. Infraraudonųjų spindulių sauna – tai naujosios kartos sveikatingumo priemonė, kuri galėtų laimėti XXI amžiaus pirties vardą.


Kas yra infraraudonieji spinduliai?

Infraraudonieji spinduliai – tai šiluma, kuri neturi nieko bendra su ultravioletiniu ar atominiu spinduliavimu. Spinduliavimo šiluma yra tik forma energijos, kuri tiesiogiai sušildo objektus ir neįkaitina oro. Ši šiluma dar vadinama infraraudonąja energija. Šis procesas yra susijęs su daugybe gydomųjų reakcijų, o spinduliai nedaro jokios žalos. Infraraudonieji spinduliai minėtoje sveikatinimo sistemoje yra lyg saulės šiluma ar natūrali mūsų kūno šiluma. Gydymo koncepcija buvo sugalvota Japonijoje klinikiniais tikslais ir atitinka tarptautinius standartus.


Kuo naudingos infraraudonosios sistemos?

Infraraudonųjų spindulių saunose naudojamos infraraudonosios bangos tiesiogiai įšildo žmogaus organizmą iki 4 centimetrų (palyginimui – įprastinėje saunoje kūnas įšyla iki 3–5 mm). Būtent toks giluminis infraraudonųjų spindulių prasiskverbimas perteikia organizmui šilumos energiją ir gerina jo būklę: įšildo audinius, organus, raumenis, kaulus, sąnarius ir spartina kraujo bei kitų skysčių apytaką. Infraraudonosios energijos sistemos mažiau nei 20 % sušildo orą, o virš 80 % tiesiogiai nukreipia sušildyti mūsų kūną. Infraraudonųjų spindulių sauna, esant 40–60 °C temperatūrai, sukelia 2 – 3 kartus didesnį prakaitavimą nei įprasta sauna 9–100 °C temperatūroje. Todėl joje itin saugu vaikams ir žmonėms, kurių sutrikusi širdies ir kraujagyslių veikla. Be to, infraraudonųjų spindulių saunose galima būti ilgiau, labiau atsipalaiduoti.

Medicinos specialistai infraraudonuosius spindulius naudoja sausgyslių patempimams, bursitui, periferinių kraujagyslių ligoms, artritui ir raumenų skausmui gydyti. Puikus infraraudonųjų spindulių poveikis gydant kaklo sužalojimus, sėdmens nervo skausmus, menopauzę, artritą, pečių sustingimą, reumatą, gastroenteritą, ausų ligas (tinitus). Infraraudonieji spinduliai yra plačiai naudojami minkštiesiems audiniams gydyti. Kitos gydymo sritys: kraujo spaudimas, medžiagų apykaita, nervinė įtampa, nuovargis, raumenų patempimai, odos ligos (egzema, žvynelinė ir spuogai), vainikinių arterijų ligos, aterosklerozė, padidėjęs kraujospūdis.

Infraraudonųjų spindulių sauna gali būti skiriama šiais atvejais:

  • Sužalojimai: infraraudonieji spinduliai gydo sausgyslių patempimus, raumenų spazmus ir skausmą. Dažniausiai jie naudojami fizioterapijoje sportinėms traumoms gydyti.
  • Prieš mankštinimąsi: ši sistema naudojama apšilti prieš energingą veiklą. Į infraraudonųjų spindulių saunas galima eiti net apsirengus, nes šiluma vis tiek įsiskverbs į kūną. Toks apšilimo būdas padės išvengti traumų.
  • Oda: giliai prasiskverbdama infraraudonoji šiluma valo susikaupusias nešvarias ir sausas odos ląsteles. Gausiai prakaituojant atsiveria net tos poros, kurios nefunkcionavo daugelį metų. Šalinami inkštirai, spuogai, dilgėlinės išbėrimas, pleiskanos, gerėja veido spalva. Išsilygina raukšlės, oda tarsi atjaunėja. Randai, net koloidiniai, suminkštėja, daugeliu atvejų net išsisklaido. Giliai prasiskverbdama infraraudonoji šiluma padeda suskaldyti po oda susikaupusį celiulitą ir pašalinti prakaituojant. Įrodyta, jog infraraudonasis spinduliavimas mažina skausmą dėl odos nudegimų; gali spartinti naujos odos susidarymo procesą.
  • Streso sumažinimas: infraraudonieji spinduliai plačiai naudojami medicinoje relaksacijos ir streso mažinimo tikslais. Seansai infraraudonųjų spindulių saunose ramina nervų sistemą, šalina nemigą, nervingumą, nervinį tiką.
  • Peršalimo ligos: taikant infraraudonųjų spindulių saunos procedūras didėja organizmo atsparumas infekcijoms ir slopinamas virusų dauginimosi procesas. Reguliarūs seansai ne tik apsaugo nuo peršalimo ligų, bet ir padeda gydyti šiuos negalavimus vos prasidėjusius, sutrumpina sveikimo laiką, be to daug efektyviau gydomos ligos, kurioms gydyti tradiciškai taikomas organizmo šildymas – bronchitai, pneumonija, sloga ir pan.

 

Naudota literatūra:
Magiškasis bangos ilgis (http://www.homosanitus.lt/lt/homo_sanitus/turinys/metabolizmas/Magiskasi...)