Masažas karštais akmenimis

masazas akmenimis

Akmenų terapija – tai klasikinės masažo terapijos atmaina, kuomet ant refleksogeninių zonų dėliojami glotnūs įkaitinti akmenys, susiformavę iš vulkaninių uolienų, išlaikantys šilumos energiją.
Kartais masažo specialistas jais masažuoja tam tikras kūno vietas.
Ši metodika paremta Arizonos indėnų, kurie akmenis naudojo gydymui, patirtimi. Akmenis įkaitindavo ir trindavo kūną ir kaulus, išgaudami akmenų energiją. Šiandien šis metodas laikomas puikiu būdu atgauti fizinę ir psichinę harmoniją.
Masažui atlikti naudojamas bazaltas. Tai uoliena, turinti daug geležies, todėl ji gerai išlaiko šilumą.
Akmenis įkaitinus maždaug iki 45 laipsnių, jie temperatūrą išlaiko pusvalandį arba valandą, priklausomai nuo akmenų dydžio.

Trys karštų akmenų naudojimo būdai:

  • technika „Šilta–šalta“. Vienas akmuo įkaitinamas, o kitas atvėsinamas; gaunamas kontrastinis pojūtis;
  • akmenų naudojimas masažui (masažuojamas kūnas);
  • akmenų naudojimas akupunktūros taškams spausti.

Masažo poveikis: mažina skausmą, stresą, įtampą ir nuovargį; atpalaiduoja raumenis, suteikia kūnui energijos; karštis veikia kraujagyslių plėtimąsi, suaktyvinama mikrocirkuliacija ir pagerėja aktyviųjų komponentų įsiskverbimas.

Trukmė – 1 valanda. Rekomenduojama 2 kartus per savaitę, iš viso – šešios procedūros.

Japoniškas masažas

masazas akmenimis

Tai švelni gydomoji ir profilaktinė priemonė, koreguojanti viso kūno kaulų padėtį, atpalaiduojanti raumenis bei jungiamąjį audinį, atkurianti natūralią organizmo pusiausvyrą, kai darniai sąveikauja kūnas, protas ir siela.

Masažą sudaro: kvėpavimo, maigymo, tempimo ir atpalaidavimo bei manualinės technikos elementai.

 

Masažo poveikis

  • laisvėja kūnas, pagerėja audinių elastingumas, mažėja raumenų įtampa, mažėja skausmas.
  • gerėja medžiagų apykaita, kraujotaka.
  • koreguojama laikysena.
  • gerėja vidaus organų veikla.
  • gerėja psichinė, emocinė būklė.

Trukmė – 1 valanda. Masažas atliekamas profilaktiškai ar gydymo tikslais. Profilaktiškai rekomenduojama vieną kartą per mėnesį; gydymui – kasdien arba kas antrą dieną. Rekomenduojamas kursas – 10 procedūrų.

Klasikinis kiniškas masažas

masazas akmenimis

Tuina (tui reiškia stumti, na reiškia griebti) – garsiausia Kinijos masažo technika – susideda iš paspaudimų, vibracijos ir tempimo žingsnių. Gilus masažas atliekamas pirštais, delnais, riešais, dilbiais, alkūnėmis. Tuina siekia reguliuoti gyvybinės energijos QI (či) srautą ir pagerina kraujo bei limfos cirkuliaciją, garsėja savo gaivinančiomis ir atpalaiduojančiomis savybėmis.

Tuina terapijos pagrindas yra in ir jang reguliavimas, šalinant perteklių ar užpildant trūkumą, tokiu būdu atstatant harmoningą organizmo būklę. Meridianų – sutartinių linijų, jungiančių atitinkamus anatominius taškus – užsikimšimas tampa ligos priežastimi, o Tuina harmonizuoja meridianų Qi (či) – vidinės energijos tekėjimą, įtakodama atitinkamų organų ir audinių aktyvumą, leisdama organizmui pačiam save gydyti. Masažuojant plekšnojama, spaudžiama, palpuojama, stimuliuojami akupresūriniai taškai, siekiant reikiamo efekto.

Tuina terapija yra vienas iš tradicinės kinų medicinos pagrindų. Jos istorija siekia senovės laikus – tai seniausia masažo technika, atsiradusi Kinijoje ir egzistuojanti jau maždaug keturis tūkstantmečius. Prieš tūkstančius metų ji prisiėmė pagrindinę tradicinės kinų medicinos teoriją kaip savo teorinį pagrindą ir buvo vystoma nuolat atliekant klinikinius tyrimus. Dėl ženklaus terapinio poveikio ligų gydyme bei profilaktikoje, puikių rezultatų stiprinant organizmo sveikatą ir patogių manualinės terapijos metodų, Tuina terapija yra šiltai priimama daugybės žmonių. Mūsų laikais, visuomenei greitai žengiant pirmyn ir mokslui nuolat vystantis, Tuina terapija tebėra labai gerbiama medicinos pasaulyje, nes tai yra tikro manualinio gydymo rūšis, nesukelianti organizmui jokio šalutinio poveikio.

Masažo poveikis: imuniteto stiprinimas, kraujotakos gerinimas, energijos tekėjimo gerinimas meridianuose, biologiškai aktyvių taškų veikimas, virškinimo gerinimas, raumenų, sausgyslių elastingumo gerinimas.

Masažo trukmė – 1 valanda. Masažas atliekamas gydymo tikslais bei profilaktiškai.

Tailandietiškas jogos masažas

masazas tailandietiskas

Tailandietiškas jogos masažas – tai gilias tradicijas turintis, saugus, lankstus pratimų derinys, atėjęs į Tailandą iš Indijoje ir Kinijoje naudotų gydymo būdų. Unikali kūno terapijos sistema sukurta Tailando masažą kombinuojant su jogos elementais. Sistema remiasi energijos tekėjimu organizme, atskiruose organuose. Visos linijos vadinamos meridianais.
Specifinės kūno pozos atveria energijos centrus ir sureguliuoja jos tėkmę per raumenis, sausgysles, kraujagysles, pagerėja limfos tėkmė. Gilus raumenų masažas sušildo kūną prieš tempimo pratimus.

Masažo poveikis: gerina kūno lankstumą, šalina stresą, padeda atgauti dvasinę ramybę, pusiausvyrą, greičiau atsistatoma po traumų, ligų.

Trukmė – 1,5 val. Vieno seanso poveikis atitinka 2–3 jogos seansus, todėl ir vadinamas tailandietišku jogos masažu. Taikomas profilaktiškai ir gydymui.

Tailandietiškas pėdų masažas

masazas tailandietiskas pedu

Tailandietiškas pėdų masažas sukurtas remiantis originaliomis Kinijos medicinos metodikomis ir Tailando manualinės terapijos pagrindais.
Pėda yra lyg natūralus žemėlapis, ant kurio galime rasti visas kūno dalis – ji turi tam tikrus taškus, kurie atitinka visas liaukas, visus organus. Kiekviena pėda atitinka vieną kūno pusę.





Masažo tikslai:

  • gydymas, perspėjimas diagnozuojant ligas;
  • gerų pojūčių suteikimas ir atsipalaidavimas;
  • sąstovio, tinimo mažinimas kojose. 

Masažo trukmė – 1 valanda. Rekomenduojama 2 kartus per savaitę, galima ir kiekvieną dieną.

Klasikinis tibetietiškas masažas

masazas tibetietiskas

Klasikinis tibetietiškas masažas - Ku Nje masažo praktika gimė senovės Tibete prieš beveik 4000 metų. Ku Nje buvo atliekamas naudojant specialiai paruoštus aliejus ar iš sviesto išgautus preparatus. Medžių šakelės, pagaliukai ir akmenys buvo plačiai naudojami kaip terapijos priemonės, jais buvo spaudomos skirtingos kūno dalys ir taškai, taip atstatant žmogaus sveikatą ir gerą savijautą. 
Ku reiškia įtrinti kūną su gydančiais aliejais, kuriuos organizmas įsisavina per odą, o Nje reiškia masažą. Chi yra galutinė Ku Nje terapijos dalis, ji apima aliejaus nuvalymą nuo kūno, naudojant miežių, avinžirnių ar kukurūzų miltelius. Kitas Ku Nje terminas yra Chukpa (tib. Byugpa).
Masažo poveikis: imuniteto stiprinimas, kraujotakos ir virškinimo sistemos gerinimas, energijos tekėjimo gerinimas meridianuose, biologiškai aktyvių taškų veikimas, raumenų, sausgyslių elastingumo gerinimas, streso mažinimas.

Masažo trukmė: 1 valanda. Masažas atliekamas gydymo tikslais arba profilaktiškai.