Šiaulių reabilitacijos centras

registratura

Vienoje iš didžiausių reabilitacinio darbo patirtį turinčių įstaigų Šiaulių regione - Šiaulių reabilitacijos centre - jau antrus metus intensyviai rekonstruojamas cokolinis aukštas. Nors pirmasis-trečiasis centro aukštai – išpuoselėti, kone trisdešimt metų neremontuotos pusrūsio patalpos malonių pojūčių nekėlė nei čia dirbantiems specialistams, nei centro lankytojams. Nors šiandien, pravėrus cokolinio aukšto duris, dar tvyro dulkės ir darbuojasi statybininkai, jau matomi akivaizdūs pokyčiai, o įstaigos vadovė Irina Jazdauskaitė-Uščiauskienė džiaugiasi, kad baigus darbus, kurių vertė siekia daugiau nei 400 tūkstančių eurų, čia visų lauks ne tik gražesnė aplinka, bet ir ypatingos naujovės.

Puiki naujiena pirčių mėgėjams

Kaip sako gydytojos refleksoterapeutės ir gydytojos homeopatės sertifikatus turinti įstaigos direktorė I. Jazdauskaitė-Uščiauskienė, baigus visus 2014 metais pradėtus darbus, Reabilitacijos centro pacientų bei lankytojų lauks ne tik įprastos vandens, gydomojo purvo, parafino procedūros, bet ir visiškai nauji sveikatinimo malonumai. Vieni iš jų – tai infraraudonųjų spindulių ir turkiška pirtys, kurių iki šiol centre nebuvo.
Kadangi įstaigos vadovė, už nuopelnus sveikatai pelniusi nominaciją „Metų proveržis 2013“, taip pat kasdien sulaukia galybės pacientų, į ekskursiją po reabilitacijos centrą leidžiamės lydimi fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojos Daivos Kaušaitės. „Vyrai ir moterys į šias patalpas pateks pro atskirus įėjimus. Jiems jau paruošti atskirti persirengimo kambariai, o vėliau malonios naujovės visų lauks jau vienoje pirčių ir vandens procedūrų erdvėje. Infraraudonųjų spindulių pirtis dėl švelnaus poveikio puikiai tinka vaikams, vyresnio amžiaus žmonėms ir tiems, kam sunku ištverti karštose pirtyse“, - savaitraščiui „Radviliškio naujienos“ pasakoja medikė. Jos teigimu, reguliarūs seansai infraraudonųjų spindulių pirtyje ne tik apsaugos nuo peršalimo ligų, bet ir padės gydyti šiuos negalavimus vos jiems prasidėjus: „Prakaituojant iš kūno šalinami šlakai ir toksinai, mažėja inkstų apkrova, kojų tinimas. Be to, prakaituojant deginamos kalorijos, o tai padeda subalansuoti ir svorį“.
Svarbu paminėti ir tai, kad greta infraraudonųjų spindulių pirties jau įrengta ir daugelio itin mėgstama turkiška pirtis. Anot gydytojos, šios pirties išskirtinumas yra tas, kad garai šildo kūną ir nedegindami odos sukelia gausų prakaitavimą: „Šios pirties mikroklimatas puikiai tinka ir tiems, kuriems sunku ištverti karštoje pirtyje“.

Vandens malonumai – ne tik baseinuose, bet ir moderniuose dušuose

Tūkstančiais iš Šiaurės Lietuvos čia suplūstančius lankytojus Šiaulių reabilitacijos centras pakvies ir į atnaujintus baseinus. „Jeigu seniau viename tilpdavo du, o kitame - du-trys žmonės, tai po rekonstrukcijos mažajame baseine sveikatai naudingais malonumais galės mėgautis trys, o didžiajame – ir iki dešimties lankytojų“, - rodydama baseinus pasakoja D. Kaušaitė. Jos teigimu, įrengtas didesnis baseinas bus su integruotu bėgimo takeliu ir dviračiu, o tai neabejotinai leis pasiekti geresnį gydymo efektą.
Netoli mažojo baseino akį jau traukia vandens takelio zona bei modernūs dušai. Tiesa, ir čia lankytojai galės rinktis. Bus siūlomas ne tik įprastas, bet ir cirkuliarinis dušas. D. Kaušaitė rodo specialioje kabinoje įrengtą vertikalių vamzdžių su skylutėmis sistemą, kuri atliks gydomojo dušo funkciją: „Pro skylutes tekantis besikeičiančios temperatūros ir slėgio vanduo čiurkšlėmis masažuos visą žmogaus kūną, o štai visai šalia bus galima išbandyti šalto vandens apsipylimą arba kitaip vadinamą „ledo dušą“.
D. Kaušaitė sako, kad vandens zona lankytojams – itin patraukli. Ne paslaptis, kad plušant mankštų salėje kūnu žliaugia prakaitas ir greitai pajuntamas nuovargis, o mankštindamasis vandenyje žmogus to nejaučia. „Tuomet atsiranda stimulas ir noras vėl ir vėl mankštintis vandenyje. Tai daryti tikrai lengviau, o ir rezultatai kur kas geresni“, - sako gydytoja.
Gydomoji vonia - tai dar viena veiksminga atpalaiduojanti bei raminanti gydomoji procedūra, kuri čia bus atliekama baigus rekonstrukciją. Priklausomai nuo susirgimo, skiriamos terpentino, jodo bromido, jūros druskos, pušų ekstrakto ar mineralinio vandens perlinės vonios, kurių poveikį pacientai tvirtina pajaučiantys jau po pirmojo apsilankymo – kūnas atsipalaiduoja, judesiai tampa kur kas lengvesni, ne tokie skausmingi.


Visą straipsnį galite perskaityti paspaudę šią nuorodą.

Aušra LAURINKIENĖ, "Radviliškio naujienos", 2016 m. lapkričio 10 d.​